V Jablunkově na Frýdecko-Místecku jsou od pátku zrušené mše. V klášteře se potvrdil koronavirus

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David zrušil s platností od pátku ve farnosti v Jablunkově na Frýdecko-Místecku všechny veřejné bohoslužby. Důvodem je zhoršená epidemiologická situace ve městě. Koronavirová nákaza se v Jablunkově dostala do kláštera sester alžbětinek, jehož součástí je i Domov sv. Alžběty pečující o seniory. Covidem-19 tam onemocněly desítky lidí, především klientů a personálu domova.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křesťanská bohoslužba

Bohoslužby jsou v Jablunkově na Frýdecko-Místecku od pátku zrušené (ilustrační foto). | Foto: European Parliament

„Ve dnech 7. do 14. srpna 2020 budou zrušeny všechny veřejné bohoslužby ve farním kostele a filiálních kostelích farnosti Jablunkov. Všechny, kteří se ve farnosti bohoslužeb účastní, naléhavě vybízím, aby sledovali mši svatou například prostřednictvím přenosu na webových stránkách farnosti, nebo prostřednictvím jiných médií a nejezdili do jiných kostelů a farností,“ uvedl David na webových stránkách diecéze

Rozhodnutí David konzultoval s krajskými hygieniky. Připomněl, že v současné situaci platí dispens neboli výjimka biskupa z jinak povinné účasti na nedělních bohoslužbách.

„Zrušení se nevztahuje na bohoslužby při svatbě, křtu či pohřbu, které je ovšem potřeba konat za zpřísněných hygienických podmínek. Účastníci těchto bohoslužeb budou užívat roušku k zakrytí úst a nosu, při vstupech do kostela nebude k dispozici svěcená voda a účastníci si budou dezinfikovat ruce,“ sdělil David.

Vyzval k ohleduplnosti a respektování hygienických opatření a pravidel karantény, jejichž cílem je zabránit šíření nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme