Jaké víno? Šumivé nebo perlivé?

Novoroční přípitek je u většiny Čechů spojen s šumivým vínem. Řada lidí však poslední dobou zejména kvůli ceně dává přednost takzvaným perlivým vínům. Víno a další alkoholické nápoje pro silvestrovskou oslavu je dobré nakupovat v tradičních obchodech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vinohrad | Foto: Ladislav Kylar

Marka Šťastného z České obchodní inspekce jsme se zeptali na hlavní rozdíly mezi perlivým a šumivým vínem. "Ten rozdíl je zejména v původu těch bublinek, tedy CO2. Zatímco u perlivých vín je oxid uhličitý dodáván do vína fyzikální cestou, u těch šumivých vín ty bublinky vznikají při fermentaci, působením mikroorganismů."

Víno a další alkoholické nápoje pro silvestrovskou oslavu je dobré nakupovat v tradičních obchodech. Radí to kontrolor obchodní inspekce Marek Šťastný. Zákazníci by si měli také bedlivě prohlédnout etiketu nakupovaného zboží. "Aby si nevybíral podle ceny ale aby se podíval, co si vlastně kupuje. Jestli si kupuje šumivé víno, perlivé víno, nebo dokonce jestli si nekupuje nějaký šumivý alkholický nápoj, který pochopitelně s vínem nemá nic společného."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme