Jakl: ČSSD a ODS budou po volbách vládnout spolu

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl je přesvědčen, že ODS a ČSSD budou vládnout po volbách spolu - vzájemná rivalita předsedů obou největších stran má být jen trikem na voliče. Jak řekl ve "Dvaceti minutách" Radiožurnálu, důkazem toho má být hladké sestavení přechodné vlády a bezproblémové schvalování velké řady zákonů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Jakl | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

"Ty dvě největší strany předvádějí divadlo, jak jsou strašně nesmiřitelné a že tématem voleb je, jestli dá Mirek po nose Jirkovi nebo Jirka Mirkovi a voliči si nevšimnou, že ty volby také mohou být o nějakých myšlenkách, o nějakých idejích a mají pocit, že je to jen o tomto souboji. Já jsem přesvědčen, že obě tyto velké strany jsou dávno dohodnuty na tom, že po volbách budou vládnout spolu," uvedl Jakl.

Předseda ODS Mirek Topolánek na toto tvrzení reagoval SMS zprávou: "Všichni se už definitivně zbláznili. Jakl dávno. Léto budiž pochváleno."

TOP 09 Jakl nepřímo obvinil, že si kupuje průzkumy veřejného mínění

Ladislav Jakl také nepřímo obvinil stranu Miroslava Kalouska TOP 09, že si kupuje průzkumy veřejného mínění. Ve "Dvaceti minutách" Radiožurnálu zároveň naznačil, že strana využívá přízně některých novinářů.

"Myslím si, že za obrovitou publicitou této strany jsou určitě veliké peníze. Ta strana ještě vůbec neexistovala a už měla propachtované všechny stránky našich deníků. Tomu nevěřím, že je to jen tak, že se novináři všech novin a časopisů jen tak zbláznili. Nevím, jestli si ta strana kupuje průzkumy i když ani to nevylučuji," řekl Ladislav Jakl.

Zakladatel strany TOP 09 Miroslav Kalousek označil Jaklova slova za blábol. "Nemám chuť na to nějak široce reagovat, to je prostě věcí pana Jakla, že všechny a všechno posuzuje ze své vlastní perspektivy. Nevím co víc říct k blábolům nějakého tajemníka," dodal Kalousek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvacet minut Radiožurnálu s Helenou Šulcovou a tajemníkem prezidenta Ladislavem Jaklem si poslechněte tady

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Jakl pro Radiožurnál: Pád vlády neovlivní předsednictví EU
Lisabonskou smlouvu bude možná Ústavní soud zkoumat znovu
Tajemník prezidenta odmítl spekulace o Klausově vystoupení z ODS
L. Jakl: Vlastní ratifikací Lisabonské smlouvy je prezidentův podpis

Igor Maňour, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme