Jakl pro Radiožurnál: Pád vlády neovlivní předsednictví EU

Pád vlády nebude mít vliv na české předsednictví Evropské unii - ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl tajemník prezidenta Ladislav Jakl. Sněmovna dnes vyslovila nedůvěru kabinetu Mirka Topolánka. Návrh kromě opozičních poslanců podpořili i Jan Schwippel a Vlastimil Tlustý z ODS a bývalé členky Strany zelených Olga Zubová a Věra Jakubková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Jakl

Ladislav Jakl | Foto: Petra Čechová

Podle tajemníka Jakla je předsednictví EU spíše úřednickou rolí, a bude proto pokračovat normálně. "Rotační předsednictví je daleko víc než politickou rolí rolí organizační, technickou, zabezpečovací. Konec konců padaly vlády i v jiných předsednických zemích, žádný konec světa to nebyl. Já myslím, že to předsednictví se stabilitou vlády a vládnutí souvisí jenom velmi málo," řekl Jakl Radiožurnálu.

Premiér Mirek Topolánek si naopak myslí, že vyslovení nedůvěry vládě podkope vyjednávací sílu České republiky.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme