Jako relativně klidnou hodnotí hasiči silvestrovskou noc

Deset lidí zemřelo v České republice na přelomu starého a nového roku. Ne všechna úmrtí ale souvisí se silvestrovskými oslavami. Tři lidé zemřeli při požárech, další při dopravní nehodě nebo po pádu z balkonu a na Vysočině zemřela žena zřejmě po požití většího množství alkoholu. Policisté často zasahovali u nejrůznějších rvaček a potyček, příčinou byl většinou alkohol. V péči lékařů byli desítky podnapilých, včetně dětí. Hasiči ale hodnotí silvestrovskou noc jako relativně klidnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvestr

Ve většině regionů byly letošní silvestrovské oslavy relativně klidné. Vyplývá to alespoň ze statistik hasičů. Radek Kislinger z generálního ředitelství hasičů upřesňuje, že výjezdů bylo letos míň, než v minulých letech.

„Z hlediska hasičů a počtu požárů se jednalo vlastně o poklidnou noc. Na území celé České republiky bylo od půlnoci do šesté hodiny ranní zaregistrováno 79 požárů. Například ve středních Čechách bylo pouze 9 požárů, Praha měla 15 požárů,“ přiblížil.

Dodal, že hasiči bohužel zaznamenali i jeden tragický požár. „A to v okrese Brno-venkov, kde čtyři jednotky likvidovaly požár rodinného dobu, kde byla jedna osoba zraněna a jedna byla usmrcena,“ dodal.

Také v Praze byly letošní Silvestrovské oslavy o poznání klidnější, než ty předešlé. Hlídky i přesto letos musely zasahovat. Poklidnou oslava příchodu roku hodinu po půlnoci totiž vystřídaly nepokoje a srdečná obětí výtržnosti a rvačky. Potvrdil to velitel směny Městské policie Petr Rajf:

„Noc byla ze začátku klidná, což jsme se divili, protože většina silvestrovských oslav začíná být rušnější už od večera. Ale po půlnoci, když odezněl Silvestr, začali být nepokoje. Asi největší rvačka byla na Praze 1, kde se porvalo mezi sebou asi 10 až 15 lidí.“

Rekordní počet - skoro tisíc - telefonátů zaznamenala záchranka v Plzeňském kraji. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Lenka Ptáčková. „Záchranná služba během silvestrovské noci zasahovala nejčastěji u úrazů napadení, alkoholového opojení, tedy intoxikaci. A zaznamenaly jsme i tři výjezdy v souvislosti s úrazem od rachejtlí. Žádný z úrazů ale nebyl závažný,“ přiblížila.

Výjezdů od půlnoci do rány bylo podle ní celkem 38. „Což je asi 30procentní nárůst proti normálnímu standardnímu počtu výjezdů v běžný den,“ dodala.

Rušnější noc hlásí i záchranáři z Libereckého kraje, kde vyjížděli k mnoha drobným požárům. Už včera odpoledne pak v Českém ráji zemřel horolezec, který se zřítil ze skály.

Katka Brezovská, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme