Jako úplatky maso i dámská společnost. Žďárský soud znovu řešil podvody v meziříčské autoškole

Dvě pětileté podmínky, jedna tříletá. A k tomu statisícové pokuty. Žďárský soudce Jiří Večeřa rozhodl v jedné z nejsložitějších kauz, které soud kdy řešil. Jedná se o podvody v autoškole ve Velkém Meziříčí, ke kterým podle obžaloby docházelo před devíti lety. Tresty jsou zatím nepravomocné.

Velké Meziříčí Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autoškola (ilustrační foto)

Autoškola (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

K podvodům mělo docházet mezi lety 2007 a 2009 v autoškole ve Velkém Meziříčí. Komisař městského úřadu Tomáš Bílek, majitel autoškoly Lubomír Izdný a instruktor Lubomír Kobylka měli podle obžaloby ovlivnit celkem 102 závěrečné zkoušky. Za svou činnost dostávali úplatky – maso, kapry, občerstvení a také dámskou společnost.

Dva učitele autoškoly a zkušebního komisaře z Velkého Meziříčí poslal soud za mříže

Číst článek

V rámci soudního dokazování bylo dalších 40 lidí obviněno z křivé výpovědi a část z nich přišla o řidičský průkaz.

Žďárský okresní soud začal případ rozplétat už před čtyřmi roky. Tehdy poslal trio obžalovaných do vězení. Všichni se ale odvolali a celá věc se přes vyšší soud vrátila zpět do Žďáru.

Tentokrát soudce využil podmíněných trestů, majitel autoškoly a komisař dostali pět let, instruktor tři roky. K tomu uložil pokuty řádu desítek a stovek tisíc. Pokud nezaplatí, hrozí jim vězení. 

Rozsudek zatím není pravomocný, všichni tři včetně obžaloby mají možnost dalšího odvolání.

Milan Kopecký, Dušan Vrbecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme