Kulhánek odmítl, že chtěl Hamáček vyměnit Vrbětice za vakcíny. Schůzky se účastnil ještě jako náměstek

Nynější ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) odmítl tvrzení, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) měl v úmyslu „vyměnit mezinárodní skandál“ kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V, jak uvedly v úterý Seznam Zprávy. České televizi ve středu potvrdil, že se Hamáčkovy schůzky se šéfy tajných služeb účastnil ještě coby náměstek ministra vnitra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kulhánek | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hamáček podle webu mluvil o plánu na schůzce v polovině dubna. Kulhánek odešel z vnitra do čela diplomacie 21. dubna. „Byl jsem na té schůzce,“ řekl ve středu Kulhánek České televizi.

Není svědek mého ‚ďábelského plánu‘, podám trestní oznámení a žalobu, uvedl Hamáček. Chce 10 milionů

Číst článek

Odmítl však to, že se na ní řešily záležitosti, o kterých napsaly Seznam Zprávy. „S českými národními zájmy se nehandluje, u takové schůzky bych prostě nebyl,“ dodal Kulhánek.

Kulhánek popřel tvrzení reportáže i v úterním vyjádření zaslaném ČTK. „To, co napsal Janek Kroupa o údajném plánu ministra Hamáčka, je naprostý nesmysl, lež a neprofesionální novinařina,“ uvedl.

Hamáček ve středu oznámil, že se proti reportáži bude bránit trestněprávní i civilní cestou. Seznam Zprávy si za svými zjištěními stojí a jsou připraveny pravdivost svých zjištění u soudu prokázat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme