Bartoš nepřijal Michálkovu rezignaci na šéfa klubu poslanců. ‚Pokusím se ho přesvědčit, aby zůstal,‘ řekl

Předseda Pirátů Ivan Bartoš chce ještě přesvědčit výraznou tvář své strany Jakuba Michálka, aby neopouštěl post předsedy sněmovního klubu. Pro Radiožurnál v úterý uvedl, že odvádí dobrou práci. Michálka v pondělí odvolala těsná většina spolustraníků v online hlasování z Republikového výboru, tedy širšího vedení Pirátů. Michálek následně v úterý Bartošovi předal svoji rezignaci, šéf Pirátů ji ale nepřijal.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:37 7. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Bartoš

Ivan Bartoš | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jakub Michálek za dobu působení v Republikovém výboru odvedl dobrou práci, ale hlavně si vážím jeho práce ve sněmovním týmu,“ prohlásil šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Piráti odvolali Michálka z širšího vedení, Bartoš byl proti. Důvodem byl návrh na změny ve straně

Číst článek

I proto se rozhodl na Michálka ještě apelovat, aby na post předsedy sněmovního klubu Pirátů nerezignoval. „S Jakubem Michálkem se setkám a pokusím se ho přesvědčit, aby v čele poslaneckého klubu zůstal,“ uvedl dopoledne Bartoš. „Doufám, že změní názor,“ poznamenal. Michálek mu následně donesl svoji rezignaci. Bartoš ji ale nepřijal a oznámil, že s Michálkem bude ještě jednat.

Michálek po jednání se stranickými kolegy řekl, že Bartoš bude mít rezignační dopis u sebe a domluvili se na dalším jednání s klubem za týden. Od zbývajících tří pirátských poslanců i dalších členů strany cítí podporu. Beze změn ve fungování Pirátů ale nevidí garanci dosažení politických cílů.

„Psaly mi desítky lidí, že bych měl dál pokračovat jako předseda klubu a za tu podporu děkuji a vážím si jí. Přejí si to i naši poslanci. Nicméně pokud nebudeme mít ve straně efektivně fungující zázemí, je pro mě velmi těžké garantovat politické výsledky,“ uvedl.

Odvolání Michálka z širšího vedení strany prošlo těsnou většinou. Z celkových 685 zúčastněných hlasovalo pro odvolání 353, proti bylo 323 členů, 120 se vyslovilo pro projednání záležitosti na řádném jednání Celostátního fóra.

Důvodem hlasování byl jeho návrh na změnu organizace strany, která by dala více kompetencí předsednictvu. Michálek později uvedl, že rozhodnutí respektuje.

Bartoš k tomu dopoledne pro Radiožurnál dodal: „Michálek navrhl bod na projednání, což je standardní demokratický postup Republikového výboru. Mrzí mě to, protože to byla poměrně účelně vyvolaná debata, kde pak členové vyjádřili svůj názor, což je legitimní.“

dre, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme