Michálek zůstává v čele čtyřčlenného sněmovního klubu Pirátů. Ve straně vnímá ‚pohyb k lepšímu‘

Jakub Michálek zůstává v čele čtyřčlenného sněmovního klubu Pirátů. Novinářům po úterním jednání klubu řekl, že ve straně vnímá pohyb k lepšímu a nechce ji oslabit před blížícími se volbami. Uvedl, že Piráti spějí k reformě svého vnitřního fungování a on vnímá silnou podporu. Prostředí strany popsal jako nepříjemné až toxické, stejně tak formu internetových diskusí, které Piráti používají.

Praha (Aktualizováno: 13:16 14. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference STAN před jednáním Poslanecké sněmovny

Tisková konference STAN před jednáním Poslanecké sněmovny | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Po návrhu změn vnitřního fungování strany Michálka spolustraníci minulý týden v online hlasování těsnou většinou odvolali z širšího vedení. Následně poslanec odevzdal rezignační dopis na pozici šéfa klubu předsedovi strany Ivanu Bartošovi.

Bartoš před týdnem Michálkovu rezignaci odmítl s tím, že k jednání se klub vrátí. Už tehdy ho podpořil stejně jako v úterý spolu se zbývajícími dvěma poslankyněmi Pirátů.

Michálek je předsedou poslaneckého klubu Pirátů od jeho vzniku na začátku minulého volebního období. V čele klubu zůstal i po posledních volbách, kdy kvůli kroužkování voličů na společné kandidátce Starostů a nezávislých (STAN) s Piráty klesl počet pirátských poslanců z 22 na čtyři.

Pirátské hlasování

Michálka spolustraníci odvolali z Republikového výboru během třídenního online hlasování. Vyjádřilo se 685 členů strany, což je zhruba polovina s hlasovacím právem. Pro Michálkovo odvolání bylo 353 Pirátů, proti 323 členů.

Důvodem hlasování o setrvání Michálka v Republikovém výboru byl jeho návrh na změnu organizace strany, která by dala více kompetencí předsednictvu. Novinářům v úterý řekl, že do politiky šel s touhou po modernizaci služeb státu a té se chce dál věnovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme