Incident na Slavíkovi má dohru. Po zasypání zpěváka Bendiga moukou podezřívá policie muže z výtržnictví

Pražští kriminalisté dál vyšetřují incident na slavnostním galavečeru Českého slavíka. Na romského zpěváka Jana Bendiga tehdy vysypal muž pytlík mouky. Podle policie se tím mohl dopustit výtržnictví. Muži by v takovém případě hrozily až dva roky vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Procházka, který na Bendiga vysypal mouku tvrdí, že nešlo o přímý útok ani rasistický čin

Lukáš Procházka, který na Bendiga vysypal mouku tvrdí, že nešlo o přímý útok ani rasistický čin | Zdroj: Profimedia

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení proti sedmadvacetiletému muži, který je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí pražských policistů Richard Hrdina.

Zpěváka Jana Bendiga v blýskavém stříbrném obleku posypal muž moukou koncem listopadu při příchodu na červeném koberci. Po incidentu okamžitě utekl.

,Nečekal jsem, že zrovna ty tam budeš první.‘ Útočník se veřejně omluvil Bendigovi, rasista prý není

Číst článek

Později se sám přihlásil na policii. Zároveň pod jménem Lukáš Procházka natočil vzkaz na sociální síť Instagram. Podle svých slov chtěl protestovat proti Českému slavíkovi a poukázat na slabou zabezpečenost večera.

Připravený „protest“ neměl prý směřovat konkrétně na Bendiga, zpěvák byl zkrátka na místě první.

Objevily se i spekulace, že celý incident mohl být nahraný podobně jako zasypání mokou americké hvězdy Kim Kardashianové v roce 2012 při uvedení jejího parfému. Bendig ale něco takového důrazně odmítl.

„Jste oběť a lidé z vás chtějí udělat viníka. Je potřeba jednou provždy říct, že jsem nic nepřipravoval, a myslím, že to ani nemám zapotřebí se takhle blbě zviditelnit. Opravdu takovou negativní reklamu nepotřebuju,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme