Zpěváka Bendiga posypali na Slavících moukou. Útok s rasistickým podtextem vyšetřují kriminalisté

Páteční slavnostní galavečer Českého slavíka poznamenal útok s rasistickým podtextem. Na romského zpěváka Jana Bendiga vysypal neznámý muž pytlík mouky. A zároveň na něj podle serveru Super.cz zakřičel: „Cikáne!“ Případem se zabývají pražští kriminalisté, uvedl pro iROZHLAS.cz policejní mluvčí Richard Hrdina. Bendig poznamenal, že ho incident velmi mrzí. „Chvíli po incidentu mě to totálně zlomilo,“ přiznal.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 14:45 25. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Bendig (archivní foto)

Jan Bendig (archivní foto) | Foto: Stanislava Benešová/Právo | Zdroj: Profimedia

Bendiga v blýskavém stříbrném obleku posypal muž moukou při příchodu na červeném koberci. Po incidentu útočník okamžitě utekl, popsal server Super.cz, podle kterého byl Bendig otřesený.

Farna v Českém slavíkovi porazila Bílou. Do síně slávy vstoupil Václav Neckář

Číst článek

Zpěvák, v jehož energické hudbě se mísí moderní trendy s tradičními romskými rytmy, později vystoupil na Českém Slavíkovi v duetu s Monikou Bagárovou.

„Furt nenalézám ty správný slova co k tomu říct. Mrzí mě to. Opravdu moc. To, že celej život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě neházejí do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty, je už někdy psychicky fakt unavující. Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně,“ napsal v sobotu odpoledne Bendig na sociální sítě.

Případ řeší pražští kriminalisté. „O incidentu na Českém slavíkovi jsme se dozvěděli z médií a pražští kriminalisté se jím začali z vlastní iniciativy zabývat,“ řekl pro iROZHLAS.cz policejní mluvčí Richard Hrdina.

Prověřují, zdali nebyl spáchán trestný čin a pátrají po totožnosti prozatím neznámého muže,“ doplnil.

Televize Nova, která od loňského roku vlastní práva na pořádání ankety Český slavík, útok odsoudila. 

„Důrazně odmítáme a odsuzujeme jakékoli projevy agrese. A je nám líto, že výsostně pozitivní akce, jakou je oslava hudby Český slavik, se - i přes bezpečnostní opatření - stala místem takového útoku. Jsme samozřejmě připraveni plně spolupracovat s Policií ČR,“ uvedla televize.

Zpěvák byl v roce 2015 jednou z tváří kampaně iniciativy Hate Free Culture, která upozorňovala na nenávistné komentáře na sociálních sítích. Tehdy se na fotografii objevil se zprávou od Marka D.: „Nejraději bych tě ty cigánku utopil a vymlátil celou tvojí rodinu.“

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme