Blatný přiznal podpis petice proti Babišovi. ‚Důvod, proč jsem na ministerstvu, je odborný,‘ tvrdí

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na páteční tiskové konferenci vlády přiznal, že před několika lety podepsal petici spolku Milion chvilek pro demokracii za odvolání Andreje Babiše (ANO). Ještě ve čtvrtek přitom informaci nechtěl potvrdit. V pátek poté uvedl, že ho otázka zaskočila, ale že nechce být ten, kdo lže, a svůj podpis potvrdil.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Blatný (v popředí) a jeho předchůdce v čele resortu zdravotnictví Roman Prymula

„Důvod, proč jsem se dostal na pozici ministra zdravotnictví, je odborný,“ zdůraznil Jan Blatný (uprostřed) | Zdroj: Úřad vlády ČR

„Otázka mě zaskočila a reagoval jsem jak jsem reagoval,“ vysvětloval ministr zdravotnictví, proč na předchozí dotazy ohledně podpisu odmítal dát jasnou odpověď. 

„Určitě přijde otázka, proč jsem ve vládě s člověkem, proti kterému jsem podepsal petici. Já na to odpovím, že jedna věc je, že jsme s panem premiérem měli naprosto otevřenou komunikaci. A zásadní důvod je ten, že jsem byl požádán jako odborník, jestli nepomohu. To pro mě bylo důležitější,“ bránil se na tiskové konferenci Blatný.

Informaci, že Jan Blatný petici proti Andreji Babišovi podepsal, přinesl poprvé server Reflex.cz. Otázka z čtvrteční tiskové konference, kde byl Blatný poprvé v roli ministra zdravotnictví, na podpis petice Blatného prý zaskočila. Svůj podpis v té chvíli popřel. Následně řekl, že situaci vysvětlí.

Vláda prodloužila restrikce do 20. listopadu. Obchody s dušičkovým zbožím smí v neděli otevřít

Číst článek

V pátek na vládní tiskové konferenci potom uvedl, že ho v noci ze čtvrtka na pátek kontaktovali i zástupci Milionu chvilek pro demokracii a potvrdili mu, že petici skutečně podepsal. Za dotaz novinářů je prý rád, protože nechce vystupovat jako člověk, který lže, řekl. Vzápětí potvrdil, že petici skutečně podepsal.

Na jeho pozici ministra ve vládě člověka, na kterého byla petice mířená, to ale podle něj nemá žádný vliv. „Důvod, proč jsem se dostal na pozici ministra zdravotnictví, je odborný,“ zdůraznil ministr.

Hematolog Jan Blatný byl do funkce ministra zdravotnictví jmenován právě ve čtvrtek. V čele rezortu vystřídal Romana Prymulu (za ANO), který byl premiérem odvolán kvůli návštěvě restaurace v době, kdy měly být všechny podniky uzavřené.  

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme