Soud s Cimickým se odkládá na leden. Psychiatr čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání

Soud měl v úterý začít řešit kauzu psychiatra Jana Cimického, nakonec se hlavní líčení ale přesouvá až na 4. ledna 2024. Důvodem je onemocnění předsedy senátu soudu. Cimický čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Pětasedmdesátiletý lékař obvinění odmítá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatr Jan Cimický provozuje ordinaci Modrá laguna (archivní foto)

Psychiatr Jan Cimický provozuje ordinaci Modrá laguna (archivní foto) | Foto: Petr Topič | Zdroj: Profimedia

„Hlavní líčení se zítra nebude konat, neboť onemocněl předseda senátu. První hlavní líčení by mělo proběhnout dne 4. 1. 2024,“ napsala Českému rozhlasu místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 8 Jana Humeni.

Obvodní soud pro Prahu 8 měl s projednáváním začít v úterý poté, co nevyhověl Cimického žádosti o odročení kvůli jeho zdraví. Psychiatr skončil koncem října v nemocni po intoxikaci léky.

Cimického obvinilo několik jeho pacientek ze sexuálního obtěžování či přímo napadení. Herečka a zpěvačka Jana Fabiánová uvedla, že ji v minulosti sexuálně napadl. V reakci na její příspěvek se začaly ozývat i další ženy, jejichž příběhy odvysílal přesně před dvěma lety pořad České televize 168 hodin.

Soud nevyhoví žádosti Cimického o odročení kvůli zdraví. Proces s psychiatrem má začít příští týden

Číst článek

Zkušenost s obtěžováním nastínila také moderátorka České televize Martina Vrbová Hynková, která se s Cimickým setkala pracovně, nikoli jako pacientka.

Popsala, že ji psychiatr před dvaceti lety při přípravě televizního pořadu povalil na sedačku a začal ji osahávat a líbat. Žena z ordinace utekla.

Impulzem pro to, že několik žen zveřejnilo v médiích svou negativní zkušenost, bylo rozhodnutí tehdejšího prezidenta Miloše Zemana udělit Cimickému medaili Za zásluhy. Psychiatr nakonec ocenění nedostal.

Lékař, který téměř čtvrtstoletí pracoval v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích, je podle dřívějších policejních informací podezřelý z toho, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.

Cimický v minulosti prohlásil, že hodlá prokázat svou nevinu. „Podobnému obvinění je těžké se bránit, nejsem si však vědom žádného profesního ani osobního selhání. Není to pravda,“ uvedl.

Policie se případem začala zabývat před dvěma lety. Státní zástupce podal finální obžalobu letos v srpnu.

ako, mav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme