Jan Fischer se zbavil dluhů z prezidentské kampaně, pomůže mu rodinný přítel

Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer už může klidně spát. Už ví, jak se zbaví dluhů za kampaň. Někdejší premiér úřednické vlády zveřejnil, že tíživou situaci mu pomůže vyřešit rodinný přítel, pražský podnikatel Tamir Winterstein. Potvrdil to přímo neúspěšný kandidát Mladé frontě Dnes. Jan Fischer dlužil údajně až 8 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Janem Fischerem. V muzeu moderního umění v Olomouci | Foto: Filip Jandourek

Pražský developer Winterstein je spoluvlastníkem firmy Lighthouse Group, která staví administrativní budovy a nové byty. Jejím dílem je třeba Galerie Harfa.

Je původem z Bratislavy. V šestnácti letech se odstěhoval do Izraele a po deseti letech přicestoval do Česka. Dosud říkal, alespoň podle Mladé fronty Dnes, že podniká bez napojení na politiky.

Janu Fischerovi původně mnozí jeho sponzoři z prezidentské kampaně peníze přislíbili, bez podepisování smlouvy, ale po neúspěchu v prvním kole volby slíbené peníze už neposlali. I proto se Jan Fischer dostal do tíživé finanční situace. Jeho největší sponzoři už odmítali přispět jakoukoli částkou.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme