Hamáček vysvětloval na policii plánovanou cestu do Moskvy. K obsahu výpovědi se odmítl vyjádřit

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v úterý podával policistům vysvětlení k okolnostem své neuskutečněné cesty do Moskvy, kterou překazilo odhalení v kauze výbuchů ve Vrběticích. Podle informací České televize policisté dorazili za Hamáčkem dopoledne na ministerstvo vnitra. Pro média se ministr po rozhovoru s vyšetřovateli nevyjadřoval.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček odchází z jednání vlády. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Případem se od května zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu, podle jejího ředitele Jiřího Mazánka by mělo být vyšetřování uzavřeno do půl roku. Hamáček v úterý odmítl novinářům svou výpověď komentovat. Dříve to zdůvodnil tím, že je v utajeném režimu.

Hamáček bude v úterý vypovídat k vrbětické kauze a cestě do Moskvy. ‚K trestnému činu nedošlo,‘ tvrdí

Číst článek

V neděli v pořadu Partie televize Prima uvedl, že v úterý události pravdivě popíše. „Je evidentní, že tam k žádnému trestnému činu nedošlo,“ prohlásil.

Vakcíny za Vrbětice

Podnětem vyšetřování byla informace serveru Seznam Zprávy, podle které Hamáček chtěl odcestovat v dubnu do Moskvy, aby tam získal vakcíny proti covidu-19 výměnou za informace o vyšetřování výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Krátce před chystanou cestou premiér Andrej Babiš (ANO) a Hamáček zveřejnili, že za výbuchy byli podle českých bezpečnostních složek příslušníci ruské vojenské tajné služby GRU.

Hamáček tvrzení o výměně informací o výbuších za vakcíny opakovaně popřel, na server Seznam Zprávy podal žalobu. Národní centrála proti organizovanému zločinu koncem května požádala sněmovnu, aby jí poskytla záznamy z jednání stálé sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství, které se týkalo kauzy Vrbětice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme