Hamáček požádá o vyslovení důvěry na výboru ČSSD, někteří spolustraníci ho označili za měkkého lídra

Na sobotním jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD v Hradci Králové požádá současný předseda a ministr vnitra Jan Hamáček své kolegy o vyslovení důvěry. Serveru iDnes.cz to potvrdil přímo šéf sociálních demokratů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Jan Hamáček | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Senátní volby dopadly pro sociální demokracii debaklem. Z 27 obvodů vyhrála pouze v jednom – v Karviné svůj post obhájil Petr Vícha. ČSSD tak po volbách přišla o deset členů senátorského klubu a s největší pravděpodobností přijde i o místo předsedy Senátu. Sociálnědemokratický senátní klub nyní čítá 13 členů.

Na uzavřeném úterním setkání vnitrostranické platformy Zachraňme ČSSD podle iDnes.cz označovali někteří spolustraníci Hamáčka za „měkkého lídra“.

„Byla to klasická politická diskuse v přátelské atmosféře, občas vyhrocenější, občas méně. Čeká nás jednání ústředního výboru v sobotu, ten bude rozhodovat jak dál,“ sdělil po jednání Hamáček.

Šéfa sociální demokracie se v pondělí v živém vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál zastal prezident Miloš Zeman, který vyzval kolegy Hamáčka a Jiřího Zimoly, aby je podpořili v dalším působení v ČSSD.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme