‚Pro mě nepřijatelné.‘ Hamáček vyzval policii, aby dohlédla na nenávistné komentáře o Christchurchi

Policie je připravená stíhat autory nenávistných komentářů po útoku na mešitu v novozélandském Christchurchi. Ministr vnitra Jan Hamáček Radiožurnálu potvrdil, že v reakci na takové komentáře policie zajišťuje všechny důkazy pro případné trestní stíhání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček z ČSSD | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

„Policie monitoruje i sociální sítě a aktivity, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu v souvislosti s teroristickým útokem na Novém Zélandu,“ řekl Hamáček Radiožurnálu. Informaci ministr napsal i na svůj twitterový účet.

‚Jeden z nejtemnějších dnů země.‘ Teroristé ve dvou mešitách na Novém Zélandu zastřelili 49 lidí

Číst článek

„Hovořil jsem s policejním prezidentem i s nejvyšším státním zástupcem a oba jsem je požádal, aby se orgány činné v trestním řízení věnovaly tomuto fenoménu. Pro mě je to totiž naprosto nepřijatelné a je potřeba takovéto kroky vyšetřit a případně odsoudit,“ dodal.

Zemřelo 49 lidí

V pátek zemřelo při teroristickém útoku na dvě mešity v novozélandském Christchurchi 49 lidí. Dalších jedenáct lidí je momentálně v kritickém stavu v nemocnici, mezi nimi i čtyřletá dívka. 

Policisté v noci na sobotu potvrdili, že podezřelým je 28letý Australan Brenton Tarrant, který už byl i oficiálně obviněn z vraždy. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v noci řekla, že terorista chtěl v útocích pokračovat. „Útočník byl mobilní, u sebe v autě měl další dvě palné zbraně a měl jasně v úmyslu v útocích pokračovat,“ uvedla přesně.

Podle The Daily Telegraph chtěl pomstít oběti muslimských radikálů ve světě. Napsal to ve svém manifestu, který zveřejnil před útokem. Ve vazbě zůstane až do 5. dubna, kdy má proběhnout další soudní jednání.

Martin Karlík, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme