O Hamáčkovu cestu do Moskvy se zajímají i policisté. Případ řeší protimafiánská centrála

Okolnostmi neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Potvrdila to mluvčí Policejního prezidia Kateřina Rendlová. Hamáček nadále popírá informace serveru Seznam Zprávy o tom, že během schůzky na ministerstvu vnitra plánoval „výměnu mezinárodního skandálu“ kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Plán cesty označil za kamufláž.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček

Hamáček trvá na tom, že do Moskvy nikdy odjet neplánoval | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mluvčí Národní centrály pro organizovaný zločin Jaroslav Ibehej se k věci odmítl vyjádřit, s žádostí o vyjádření následně odkázal na Policejní prezidium.

Zachráním ČSSD, přivezu milion Sputniků, chlubil se podle hejtmana Netolického ministr Hamáček

Číst článek

„Mohu potvrdit, že se NCOZ začala z vlastní iniciativy zabývat okolnostmi tzv. neuskutečněné cesty do Moskvy. Více informací v této chvíli poskytnout nemohu,“ napsala mluvčí prezidia Kateřina Rendlová.

Hamáček informace serveru Seznam Zprávy popírá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá. Hamáček v posledních dnech hovořil mimo jiné o tom, že výměnu s Ruskem by ani plánovat nemohl, protože informace od tajných služeb dostal zhruba týden před schůzkou, tedy 7. dubna. Současně se ale adresáti zpráv tajných služeb dozvěděli i to, že s informacemi pracují média.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme