Zastaralá vozidla i finanční kriminalita. Hamáček představil Zemanovi nového policejního prezidenta

Poradní tým prezidenta Miloše Zemana v sobotu za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a policejního prezidenta Jana Švejdara jednal v Lánech o prioritách policie. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Policie by se měla zaměřit na boj proti drogám a finanční kriminalitě, řekl novinářům ministr vnitra. Podle něj bude letos nutné investovat do policejních nemovitostí i techniky.

Praha (Aktualizováno: 16:07 23. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Hamáčka bylo hlavním cílem schůzky představit Zemanovi nového policejního prezidenta a jeho policejní koncepci | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Hamáček vyzdvihl plánované rozšíření areálu v Praze na Zbraslavi a vybudování moderního zázemí pro kriminalistický ústav. V oblasti techniky musí podle ministra policie investovat do nových vozidel.

Nebude to hradba, tvrdí policie o stavbě obří budovy na Zbraslavi. Ukázala další vizualizace

Číst článek

„Nezastíráme, a ani panu prezidentovi jsme to nezastírali, že máme velký problém z hlediska obnovy motorových vozidel u policie, kdy se stále nedaří obnovit vozový park a více než 70 procent vozidel policie už je za zenitem,“ řekl Radiožurnálu Hamáček.

Investice budou směřovat také do nákupů neprůstřelných vest nebo dvou vrtulníků, které budou používány na přepravu Útvaru rychlého nasazení.

Důvěra v policii

Podle Hamáčka bylo hlavním cílem schůzky představit Zemanovi nového policejního prezidenta a jeho policejní koncepci.

Zeman podle Hamáčka ocenil práci české policie a poukázal na to, že díky jejich práci je Česká republika jednou z nejbezpečnějších zemí světa. „Ocenil také stoupající důvěru veřejnosti v českou policii,“ řekl Hamáček.

Chci být garantem férového přístupu GIBS. Kvůli Čapímu hnízdu nepociťuju žádné tlaky, říká Dragoun

Číst článek

Poradní tým také podle ministra vnitra hovořil o dalším rozvoji policie. „Informoval jsem pana prezidenta, že v loňském roce vláda rozhodla o navýšení počtu policistů o tisícovku. Tabulky byly již rozepsány na jednotlivé útvary a postupně se policie snaží je naplňovat. Daří se nám nábor nových policistů,“ poznamenal.

Finanční a ekonomická kriminalita

Zeman podle Hamáčka upozornil na svou dlouhodobou prioritu, kterou je boj proti finanční a ekonomické kriminalitě. „Ujistili jsme ho, že je to jedna z priorit nového vedení policie. Sekce finanční policie, která je v rámci Národní centrály proti organizovanému zločinu, bude také adekvátně posílena,“ doplnil.

Poradci prezidenta Zemana se scházejí přibližně jednou měsíčně, naposledy jednali v lednu o zdravotnictví. Poradní tým tvoří třeba kancléř Vratislav Mynář, hlavní poradce prezidenta Martin Nejedlý, bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý nebo guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Diskuze se vedla o prioritách práce Policie ČR. Těmi jsou boj proti drogové kriminalitě, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a významně také boj s ekonomickou kriminalitou.

14:24 – 23. 02. 2019

12

Zdeňka Trachtová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme