Krizový štáb bude po konci nouzového stavu fungovat omezeně, zachová komunikaci s kraji, uvedl Hamáček

Ústřední krizový štáb bude po konci nouzového stavu i nadále fungovat, pracovat ale bude v omezeném režimu. Scházet se bude méně často, zpočátku nejspíš jednou týdně. S premiérem Andrejem Babišem (ANO) se na tom dohodl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Novinářům to řekl po úterní pravidelné schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček

Ministr vnitra Jan Hamáček potvrdil, že krizový štáb bude zasedat i po konci nouzového stavu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Dohodli jsme se s panem premiérem, že Ústřední krizový štáb bude fungovat v redukovaném režimu, přeci jenom bude nabíhat nový koncept pro zajišťování ochranných pomůcek, bude potřeba udržet komunikaci mezi centrem a kraji, která se nám velmi osvědčila,“ řekl Hamáček.

K životu před pandemií se nejrychleji vrací ve Frýdku-Místku, ukazují data. Podívejte se, jak to vypadá u vás

Číst článek

Práce krizového štábu nyní podle něj bude probíhat ve volnějším režimu. Stálá pracovní skupina, která se scházela každý den, se nyní bude scházet jednou týdně, méně často se bude scházet i samotné plénum štábu. „Ale po nějakou dobu bychom nechali ten mechanismus aktivizovaný,“ dodal.

Hamáček po schůzce se Zemanem novinářům řekl, že s prezidentem mluvil o boji proti pandemii nového typu koronaviru. Bavili se také o pomoci české ekonomice či o jednotlivých vládních programech, které kabinet v souvislosti s krizí přijal. „Cesta z krize nebude jednoduchá, jsme ale všichni přesvědčeni, že ji Česká republika zvládne,“ dodal. Oba politici se podle něj shodli na tom, že pomoc ze strany státu podnikatelům i občanům musí být co nejrychlejší.

Tématem schůzky podle Hamáčka byla i otázka, jakou roli má sociální demokracie v současné krizi hrát. Podle Zemana, bývalého předsedy ČSSD, má sociální demokracie hájit zájmy těch, kteří jsou nejvíce ohroženi aktuální situací. Považuje za ně zaměstnance či lidi se středními a nižšími příjmy. „Já jsem mu slíbil, že samozřejmě tuto roli je sociální demokracie připravena hrát,“ dodal Hamáček.

Mluvili i o přípravách státu na případnou druhou vlnu pandemie. „Pana prezidenta jsem informoval o tom, jak připravujeme nákup ochranných pomůcek v rámci Státních hmotných rezerv, jak se chystá takzvaná pohotovostní zásoba,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme