Hamáček bude v úterý vypovídat k vrbětické kauze a cestě do Moskvy. ‚K trestnému činu nedošlo,‘ tvrdí

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) bude příští týden v úterý vypovídat na policii kvůli okolnostem své neuskutečněné cesty do Moskvy, kterou překazilo odhalení v kauze výbuchů ve Vrběticích. Uvedl to v neděli v pořadu Partie Terezie Tománkové.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hamáček tvrzení o výměně informací o výbuších za vakcíny opakovaně popřel | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V úterý budu vypovídat na policii. Pravdivě popíšu, jak to probíhalo. Je evidentní, že tam k žádnému trestnému činu nedošlo,“ prohlásil Hamáček.

Případem se od května zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu, podle jejího ředitele Jiřího Mazánka by mělo být vyšetřování uzavřeno do půl roku. Na začátku srpna pak server iROZHLAS.cz informoval, že premiér Andrej Babiš (ANO) na žádost policistů zprostil Hamáčka mlčenlivosti.

Hamáček byl zproštěn mlčenlivosti kvůli cestě do Moskvy. Na policii byl už Kulhánek či Beroun

Číst článek

Podnětem vyšetřování byla informace serveru Seznam Zprávy, podle nichž Hamáček chtěl odcestovat v dubnu do Moskvy, aby tam získal vakcíny proti covidu-19 výměnou za informace o vyšetřování výbuchu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Krátce před chystanou cestou premiér Andrej Babiš a Hamáček zveřejnili, že za výbuchy podle českých bezpečnostních složek příslušníci ruské vojenské tajné služby GRU.

Hamáček tvrzení o výměně informací o výbuších za vakcíny opakovaně popřel a připomenul, že na server Seznam Zprávy podal žalobu. Národní centrála proti organizovanému zločinu koncem května požádala sněmovnu, aby jí poskytla záznamy z jednání stálé sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství, které se týkalo kauzy Vrbětice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme