Kalouskův nástupce Jakob složil poslanecký slib. Chce bojovat za demokracii a svobodu

Sněmovna je opět kompletní. V úvodu středečního jednacího dne složil slib nový poslanec Jan Jakob (TOP 09), který v dolní komoře nahradil někdejšího předsedu poslanců TOP 09 a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněmovna je opět kompletní. V úvodu středečního jednacího dne složil slib nový poslanec Jan Jakob (TOP 09) | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Kalousek působil jako poslanec 22 let. Úterní složení poslaneckého mandátu zdůvodnil brzkým startem předvolební kampaně. V říjnových sněmovních volbách už nebude kandidovat a v diskusích v dolní komoře by podle něho měli vystupovat zejména lidé, kteří se budou o hlasy voličů ucházet. TOP 09 jde do voleb spolu s ODS a lidovci pod logem Spolu.

Ústavou předepsaný slib právě složil nový poslanec ⁦@TOP 09⁩ Jan Jakob. Dlouholetý úspěšný starosta Roztok bude bezpochyby skvělým poslancem nejen v tomto, ale i v příštím volebním období.

09:11 – 20. 01. 2021

10 674

Osmatřicetiletý Jakob stojí v čele Roztok u Prahy. Od loňského podzimu je také středočeským krajským radním pro kulturu a již oznámil, že na tuto funkci v únoru rezignuje.

Jan Jakob složil slib poslance a ujal se svého mandátu. Sněmovna je opět kompletní.

09:51 – 20. 01. 2021

2 56

Na svém facebookovém profilu Jakob uvedl, že za svůj hlavní cíl v příštích měsících považuje boj za demokracii a svobodu. Napsal také, že chce navázat na dlouholetou Kalouskovu práci v rozpočtové odpovědnosti.

Sněmovnu opustilo v tomto volebním období i s Kalouskem celkem 16 poslanců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme