Fakticky nepodnikaly, přesto inkasovaly peníze. Daňová kobra obvinila firmy i podnikatele Kočku

Daňová kobra obvinila 25 lidí a 4 firmy z krácení daní a praní špinavých peněz v úklidových službách. Mezi stíhanými je podle České televize i pražský podnikatel Jan Kočka.

Praha (Aktualizováno: 12:46 22. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Jan Kočka na záběrech České televize v březnu 2017. | Foto: ČT24 | Zdroj: Repro ČT24

Podle policie řetězec společností okrádal stát pomocí faktur za neexistující služby. Mezi nimi byla i Kočkova firma Prostor. Škodu detektivové vyčíslili na 135 milionů korun.

Skupina podle vyšetřovatelů měla založit dvacet tři firem. Část z nich přitom fakticky nepodnikala. Na jejich účty pak podle nich posílaly peníze firmy, které se zabývají úklidovými službami.

Z bankovních účtů pachatelé vybírali peníze v hotovosti a přes další prostředníky je pak předávali hlavním organizátorům. Obviněným hrozí až 10 let vězení, jsou stíháni na svobodě. Kauzu dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

Případ Úklid

Kriminalisté pracovali na případu s krycím názvem Úklid několik měsíců. Počátkem minulého týdne pak provedli 11 domovních prohlídek i prohlídek jiných prostor. „Jako výnos z trestné činnosti bylo zajištěno několik nemovitostí v hodnotě cca 95 milionů korun a finanční prostředky na účtech i v hotovosti v celkové hodnotě cca 18 milionů korun,“ popsala mluvčí. Kauzu dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

Veronika Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme