Česká stopa v Kuciakově článku: italský podnikatel Vadala má firmu v Česku

Italský podnikatel Antonino Vadala, který má podle zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka vazby na slovenské politiky i italskou mafii, má byznys i v Česku. Podle obchodního rejstříku mu od loňského listopadu patří společnost Vadala Group CZ, která se do té doby jmenovala Redo Water. Firma sídlí na nejdražší české ulici Na Příkopě v Praze, podniká v byznysu s realitami a nemá téměř žádný majetek. Napsala to ve středu Mladá fronta DNES.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé nosí svíčky a květiny na náměstí Slovenského národního povstání v Bratislavě. | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Novinář Kuciak byl podle slovenské policie zavražděn pravděpodobně kvůli své investigativní práci. Slovenský portál Aktuality.sk ve středu zveřejnil jeho nedokončený článek, který popisuje aktivity italského podsvětí na Slovensku a osoby blízké italské zločinecké organizaci 'Ndrangheta v okolí slovenského premiéra Roberta Fica.

Poslední text zavražděného novináře Kuciaka: Italská mafie na Slovensku. Její chapadla sahají i do politiky

Číst článek

Kuciak v textu mimo jiné zmapoval podnikatelské vazby Vadaly s Ficovou asistentkou Máriou Troškovou a bývalým poslancem Ficovy strany Smer-sociální demokracie a nynějším tajemníkem bezpečnostní rady státu Viliamem Jasaňem. Vadalu pak označil za přímo napojeného na 'Ndranghetu.

Dvaačtyřicetiletý Vadala s trvalou adresou v Trebišově na jihovýchodě Slovenska podniká zejména na Slovensku.

Jeho jméno podle Mladé fronty DNES figurovalo u 32 slovenských firem, deset z nich se zabývalo fotovoltaikou. Jednatelem a akcionářem jeho české Vadala Group CZ byl podnikatel Filip Dušek, který má byznysové aktivity v Česku i na Slovensku.

Další Italové, které zmínil v souvislosti s aktivitami ’Ndranghety na Slovensku novinář Tom Nicholson - Brunno Vadala a Diego Roda - podle všeho v Česku nepůsobí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme