Jan Mrzena je šéfem nové Rady ČT

Nová rada veřejnoprávní televize si na prvním zasedání do svého čela zvolila ředitele Jihočeského divadla Jana Mrzenu. Místopředsedy se stali bývalá místopředsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Zdena Hůlová a děkan Fakulty architektury ČVUT Bohumil Fanta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové rady si za přítomnosti notářky vylosovali z papírové krabice lístky s počtem let, po která budou v radě moci působit. Nejkratší, dvouleté období si vytáhl například ředitel Národní galerie Milan Knížák, čtyřleté duchovní Svatopluk Karásek, filozof Erazim Kohák nebo bývalá atletka Helena Fibingerová. Šest let v radě los přiřkl například Zdeně Hůlové.

Prozatímní ředitel České televize Jiří Balvín radu seznámil s výsledky skončeného auditu. Kontrola podle něj shledala závažné chyby týkající se nákupu materiálu, kde podle ředitele v minulosti vznikly miliónové ztráty. Druhé pochybení se týká neuzavřeného smluvního vztahu v redakci sportu. Balvín chce na základě doporučení auditorů zavést v televizi větší centralizaci.

Jana Zemanová, Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme