‚Situace se nebude opakovat.‘ Hamáček se omluvil paralympionikovi, kterého nepustili na vnitro

Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček se omluvil paralympijskému sportovci Janu Povýšilovi. Ostraha ho v pondělí kvůli invalidnímu vozíku nevpustila do budovy ministerstva vnitra, kde se losovala volební čísla pro strany a hnutí kandidující do europarlamentu. Důvodem byl podle vnitra provozní řád budovy.

Praha (Aktualizováno: 14:00 9. 4. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček

Jan Hamáček | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Chtěl bych se omluvit Janu Povýšilovi za to, že se nemohl zúčastnit losování čísel kandidátek. Situace se už nebude opakovat,“ uvedl na svém twitteru ministr vnitra Jan Hamáček.

„Ministerstvo vnitra bude při pořádáni akcí přístupných veřejnosti dbát i na zájmy hendikepovaných spoluobčanů,“ dodal.

Paralympionik Povýšil kandiduje v eurovolbách. Na vnitro ho ale nepustili, kvůli invalidnímu vozíku

Číst článek

Jak bude resort při pořádání podobných akcích v budoucnu postupovat, pak na dotaz serveru iROZHLAS.cz doplnil Jiří Korbel z ministerstva vnitra.

„Zasedání Státní volební komise, na kterém budou losována čísla pro politické strany, se od příště vždy uskuteční v prostorách přístupných pro hendikepované spoluobčany,“ upřesnil.

Povýšil, který ve volbách kandiduje za hnutí Evropa společně, na twitteru reagoval, že si toho hrozně moc váží. Děkuju i do budoucna za ostatní,“ dodal.

Mluvčí ministerstva Hana Malá již dříve vysvětlila, že provozní řád vozíčkářům dovoluje pouze omezený pohyb v budově. A Povýšilovi se omluvila.

„Omlouváme se panu Povýšilovi za nepříjemnosti s nevpuštěním do budovy ministerstva vnitra. Bohužel provozní řád této výškové budovy umožňuje z evakuačních důvodů vstup vozíčkářů pouze do přízemí. Zmocněnce politického hnutí Evropa společně jsme předem informovali, situaci jsme však v tomto případě řešit jinak nemohli,“ vysvětluje mluvčí resortu Hana Malá.

Povýšil ale nařízení resortu považuje za nesmyslné. „To není o jednom nepřístupném domě, ale principiálně jde o nějakou dostupnost, která se týká voleb nebo vůbec účasti na politickém životě. Případně i dalších záležitostí,“ řekl.

„Kdybych například chtěl založit občanské sdružení nebo politickou stranu, tak bych sem (do budovy ministerstva vnitra) musel stejně. A přece jenom bych to chtěl řešit sám,“ dodal.

ako, sva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme