Jana Bobošíková a Jindřich Beznoska odcházejí z ČT

Bývalá ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková a někdejší finanční šéf Jindřich Beznoska definitivně opustili veřejnoprávní televizi. Nesouhlasí s postupem nového managementu, který údajně straní stávkujícím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O svém rozhodnutí Jana Bobošíková písemně informovala prozatímního šéfa tohoto veřejnoprávního média těmito slovy: „Vážený pane prozatímní generální řediteli, vzhledem k tomu, že nesouhlasím s vaším způsobem řízení České televize, při kterém se necháváte zcela vláčet odboráři, zpronevěřujete Českou televizi jejímu poslání, poškozujete koncesionáře a porušujete platné zákony České republiky, žádám vás o okamžité ukončení pracovního poměru.“ Podotkla, že personální oddělení její žádosti vyhovělo a Jana Bobošíková nyní už není zaměstnancem ČT.

Bobošíková hodlá připravovat vlastní internetové zpravodajství, ale nevylučuje ani možnost návratu na Kavčí hory.

Bývalý finanční šéf České televize Jindřich Beznoska bude působit v ekonomickém sektoru. Dává přednost činnosti nuceného správce.

Věra Valterová, která Českou televizi vedla po odchodu Jiřího Hodače, neví, zda v tomto veřejnoprávním médiu zůstane. Narozdíl od Jany Bobošíkové a Jindřicha Beznosky vyčkává.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme