Jana Bobošíková oficiálně předložila svoji přihlášku pro prezidentskou volbu

Bývalá europoslankyně a předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková předložila ministerstvu vnitra svou přihlášku pro prezidentskou volbu. Odevzdala ji jako devátá v pořadí. Její kandidaturu podpořilo asi 55 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Bobošíková | Foto: Šárka Ševčíková

Lhůta pro předložení prezidentských nominací skončí v úterý odpoledne. Oficiálně už byli v minulých týdnech nominováni místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, bývalý ekonomický ministr Vladimír Dlouhý, poslední úřednický premiér Jan Fischer, lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová, místopředseda senátu Přemysl Sobotka z ODS, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg z TOP 09 a bývalý předseda ČSSD a někdejší premiér Miloš Zeman.

I podnikatel a senátor Tomio Okamura prý posbíral 58 tisíc podpisů na podporu své prezidentské kandidatury. Získal je údajně za necelý měsíc.

Do zítřka chce potřebných 50 tisíc podpisů nasbírat také třeba Táňa Fischerová, pro kterou podpisy sbírají i členové Strany zelených, nebo Vladimír Franc.

První kolo prezidentské volby se bude konat 11. a 12. ledna 2013.

Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme