Oceněná novinářka odpovídala online: Každý by chtěl být jako Woodward a Bernstein dohromady

Investigativní novinářka Českého rozhlasu Jana Klímová otevřela mnoho závažných kauz z českého byznysu a politiky. Pátrala po sponzorech prezidentské kampaně Miloše Zemana a dlouhodobě sleduje mimo jiné kauzy OKD nebo Mostecké uhelné. Za svou odbornost a přesnost získala ve středu Cenu Ferdinanda Peroutky. Ve čtvrtek po poledni byla hostem online chatu iROZHLAS.cz..

Praha (Aktualizováno: 14:06 8. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Klímová, redaktorka Českého rozhlasu. | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Investigativní reportérka Jana Klímová je držitelkou Ceny Karla Havlíčka Borovského za rok 2011. Ve středu pak převzala Cenu Ferdinanda Peroutky.

„Dokáže díky absolutní odbornosti, přesnosti a formulační zdatnosti vysvětlit ty nejsložitější ekonomické problémy nebo kauzy běžnému čtenáři nebo posluchači,“ vyzdvihl práci novinářky předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky Martin Groman.

Klímová pracovala jako ekonomická redaktorka v Zemských novinách. Dalších šest let pak působila v Hospodářských novinách. Od roku 1999 pak byla v MF DNES, kde se zaměřovala na ekonomická témata.

Následně pracovala pro Respekt. V Českém rozhlase je stejně jako třeba Janek Kroupa nebo Markéta Chaloupská členkou investigativního týmu Radiožurnálu.

redakce Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme