Oceněná novinářka odpovídala online: Každý by chtěl být jako Woodward a Bernstein dohromady

Investigativní novinářka Českého rozhlasu Jana Klímová otevřela mnoho závažných kauz z českého byznysu a politiky. Pátrala po sponzorech prezidentské kampaně Miloše Zemana a dlouhodobě sleduje mimo jiné kauzy OKD nebo Mostecké uhelné. Za svou odbornost a přesnost získala ve středu Cenu Ferdinanda Peroutky. Ve čtvrtek po poledni byla hostem online chatu iROZHLAS.cz..

Praha (Aktualizováno: 14:06 8. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Klímová

Jana Klímová | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Investigativní reportérka Jana Klímová je držitelkou Ceny Karla Havlíčka Borovského za rok 2011. Ve středu pak převzala Cenu Ferdinanda Peroutky.

„Dokáže díky absolutní odbornosti, přesnosti a formulační zdatnosti vysvětlit ty nejsložitější ekonomické problémy nebo kauzy běžnému čtenáři nebo posluchači,“ vyzdvihl práci novinářky předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky Martin Groman.

Klímová pracovala jako ekonomická redaktorka v Zemských novinách. Dalších šest let pak působila v Hospodářských novinách. Od roku 1999 pak byla v MF DNES, kde se zaměřovala na ekonomická témata.

Následně pracovala pro Respekt. V Českém rozhlase je stejně jako třeba Janek Kroupa nebo Markéta Chaloupská členkou investigativního týmu Radiožurnálu.

redakce Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme