Nejvyšší správní soud vyhověl Nečasové ve sporu o doměřenou daň za náušnice

Nejvyšší správní soud vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové, dříve Nagyové, ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45 360 korun z náušnic za kupní cenu 378 000 korun. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce. Nečasová je bývalou blízkou spolupracovnicí a nynější manželkou expremiéra Petra Nečase (ODS).

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas a Jana Nečasová, soud (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Spor se vrací k Městskému soudu v Praze, který původně zamítl žalobu Nečasové proti postupu finančního úřadu. Podle Nejvyššího správního soudu ale městský soud neměl ve spise klíčové usnesení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, ze kterého vzešla informace o hodnotném daru.

Nejvyšší správní soud rozhodl potřetí ve prospěch Nečasové v případu darovací daně na luxusní kožich

Číst článek

„Městský soud tak nemohl posoudit důvodnost námitek týkajících se tohoto usnesení, když jej neměl k dispozici a nemohl ho přezkoumat,“ stojí v rozhodnutí soudu.

V minulosti už Nečasová uspěla také s dalšími kasačními stížnostmi ve sporech o darovací daň z kožichu, luxusních oděvů či doplňků. Nejvyšší správní soud tedy konstatoval, že finanční úřad mylně doručoval Nečasové výzvy do pražského sídla ODS na Jánský vršek.

Nečasová si adresu zvolila pro doručování v roce 2006 u Finančního úřadu pro Karlovarský kraj. Volba adresy ale nebyla účinná vůči pražskému finančnímu úřadu.

Nečasová, ještě jako Nagyová, figurovala v aféře, která vedla k pádu Nečasovy vlády v roce 2013. Za zneužití Vojenského zpravodajství dostala tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme