Nečasová stáhla žalobu na Piráty. 'Děkujeme nejaktivnější dobrovolnici předvolební kampaně,' reagovali

Někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová, dříve Nagyová, stáhla žalobu na Českou pirátskou stranu. Podala ji kvůli své karikatuře na autobusu, který Piráti využívali v předvolební kampani. S odvoláním na informace Obvodního soudu pro Prahu 3 o tom v pondělí informovali Piráti. Nečasová požadovala po straně omluvu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební autobus Pirátské strany | Foto: Pirátská strana

Nečasová podle informací soudu stáhla žalobu proti Pirátům bez udání důvodu. Piráti tento krok uvítali, zároveň vyjádřili přesvědčení, že jim žaloba Nečasové pomohla ke zviditelnění před volbami.

Karikatura Nečasové z autobusu Pirátů zatím nezmizí. Soud zamítl její návrh na předběžné opatření

Číst článek

„Chtěli bychom ještě závěrem znovu poděkovat nejaktivnější dobrovolnici pirátské předvolební kampaně paní Nečasové. I s její PR pomocí Piráti dosáhli skvělého volebního výsledku téměř 11 procent a nyní mohou ve Sněmovně předkládat protikorupční legislativu tak, aby v České republice podobných kauz, jako byla ta okolo paní Nečasové, bylo co možná nejméně," uvedl poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Nečasová se ještě před volbami u soudu domáhala předběžného opatření, které by zakázalo Pirátům její karikaturu používat. S požadavkem ale neuspěla. Piráti tehdy namítali, že mají právo v rámci volební kampaně svobodně vyjádřit své postoje.

Osobnosti 'vězeňského autobusu'

Nečasová byla jedním z pěti cestujících vyobrazených na boku takzvaného „vězeňského autobusu", který Piráti využili v kampani.

Jana Nečasová (dříve Nagyová) u Obvodního soudu pro Prahu 1 | Foto: ČTK

Kresbami chtějí poukázat na kauzy politických protivníků. Nečasová ve vězeňském oblečení na karikatuře držela loutku v podobě expremiéra Petra Nečase s odkazem na případ údajného zneužití vojenské rozvědky.

Kromě Nečasové nakreslili Piráti na bok autobusu v oděvu trestanců také šéfa ANO Andreje Babiše kvůli případu farmy Čapí hnízdo nebo premiéra Bohuslava Sobotku z ČSSD kvůli kauze OKD.

Na boku autobusu byl také předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v souvislosti s povolováním hazardních her nebo bývalý středočeský hejtman David Rath s připomínkou jeho korupční kauzy.

Předvolební autobus Pirátské strany | Foto: Pirátská strana

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme