Janáčková: Kandidát ČSSD vyhrál díky podpoře ODS

Podle předběžných výsledků druhého kola senátních voleb se za obvod Ostrava-město stal novým senátorem sociální demokrat Antonín Maštalíř. Podle dosavadní nezávislé senátorky Liany Janáčkové je hlavně dílo místní organizace ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liana Janáčková | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Janáčkové se domnívá, že se místní organizace ODS nedržela doporučením Petra Nečase podpořit pravicové kandidáty.

„Neuspěla jsem, ale po tak masivní kampani proti mé osobě hodnotím vlastní volební výsledek veskrze pozitivně. Ostravská ODS veřejně podpořila pana Maštalíře a ten následně vyhrál právě díky této podpoře,“ uvedla Janáčková pro Radiožurnál a dodala:

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátorského kandidáta ČSSD podpořila prý podle Janáčkové místní ODS. Více Liana Janáčková ve volebním studiu Martina Veselovského.

„Na mé kampani se samozřejmě podepsala i mediální masáž, která provázela aféru se sirkami, které jsem rozdávala na svých mítincích. Rozhodně jsem nechtěla tímto krokem podněcovat jakkoli motivované útoky, popřípadě rasové a žhářské.“

Obecně se Janáčková, jakožto bývalá členka ODS, podpoře sociálních demokratů podivuje. „Jakožto nezávislé kandidátce mi není jasné a zajímá mne, jak se místní ODS s ČSSD za tuto podporu vyrovnají. Jako bývalá členka občanských demokratů se za své někdejší kolegy stydím,“ uzavřela Janáčková.

Martin Veselovský, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme