Janáčková zvažuje podání žaloby kvůli senátní kampani

Neúspěšná kandidátka do Senátu Liana Janáčková zvažuje žalobu kvůli protestům proti její kampani. Rozdávala v Ostravě voličům zápalky, což organizace Romea spojila se žhářským útokem ve Vítkově a Janáčkovou veřejně odsoudila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liana Janáčková | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

K protestům se přidal i ředitel sekce pro lidská práva úřadu vlády, který připomněl její dřívější výroky. Liana Janáčková si další kroky ještě promyslí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liana Janáčková se bude bránit

„Já se budu bránit, momentálně nemám myšlenky na to, abych si srovnala, jestli to bude soudně nebo ne. Možná že ano a možná že soudní návrhy půjdou i na jiné osoby, které zapříčinily celou tuto smršť v podstatě nenávistné kampaně,“ řekla Janáčková.

Janáčková, která kandidovala jako nezávislá, první kolo senátních voleb vyhrála. Senátorem za obvod Ostrava-město se ale nakonec stal Antonín Maštalíř z ČSSD. Janáčkovou podpořil po prvním kole předseda ODS Petr Nečas. Podle něj by byla lepší alternativou než sociální demokrat. Jeho slova vyvolala nevoli u části ostravských členů ODS.

Igor Maňour, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme