Jandák chce získat více peněz na kulturu

Nový ministr kultury Vítězslav Jandák se pokusí zvrátit politiku vlády. Jak řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce, na schůzích vlády bude prosazovat, aby šlo na kulturu více peněz. Televizní diváky navíc nový ministr seznámil se svým programem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Jandák | Foto: David Veis | Zdroj: ČTK

"Mojí prioritou je skutečně zachování kulturního dědictví. Můj program bude trochu jiný, než měl můj předchůdce, protože se v oblasti kultury nevydám experimentálním směrem, nýbrž ve zbývajících devíti měsících budu akcentovat na dědictví, které tu zůstaly po předcích - to znamená na památky a podobné věci," prohlásil v pořadu Otázky Václava Moravce Jandák.

Nový ministr kultury se také nechal slyšet, že se o příliv více peněz bude pokoušet do 15. září. Tento den se totiž bude jednat o rozpočtu. "Do té doby je mým hlavním úkolem otočit trend, který nastal, tedy ubývání peněz na resort kultury. Kontroloval jsem čísla v tabulkách a snižování množství peněz plynoucích do kultury mělo souvislost s nemocí Pavla Dostála. Příznaky rakoviny se však neprojevují jen v posledním stádiu, i předtím už člověku síly ubývají," opisně vyjádřil situaci ve svém nově nabyvším resortu Jandák.

Julie Rákosová, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme