Roman Janoušek nechce zpět do vězení. Kvůli zdraví požádal o další přerušení

Roman Janoušek se nechce vrátit do vězení, kam má nastoupit na konci listopadu. Soud požádal o další přerušení výkonu trestu kvůli zdraví. Rozhodnout o jeho žádosti by se mělo do 14 dnů.

Brno (Aktualizováno: 9:40 7. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Roman Janoušek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

"Ve věci přerušení výkonu trestu Romana Janouška byla podána žádost o prodloužení přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů," informovala server iROZHLAS.cz mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Trest 4,5 roku za sražení ženy v opilosti a ujetí od nehody krajský soud Janouškovi loni v červnu přerušil ze zdravotních důvodů, před rokem v listopadu pak propustku na rok prodloužil.

Janoušek se zatím do vězení nevrátí, požádal o delší přerušení trestu

Číst článek

Přerušení do 25. listopadu

"Přerušení mělo skončit 25. 11. 2017. Ve věci bude soud rozhodovat pravděpodobně ve lhůtě 14 dnů," přiblížila Sigmundová. Janouškovu žádost posoudí vězeňská lékařská komise a na základě její zprávy pak krajský soud rozhodne.

Lobbista si dlouhodobě stěžuje na komplikace s hlavou, loni se podrobil operaci, po níž do ní začal krvácet.

Do vězení lobbista nastoupil v roce 2014, soud ho potrestal za nehodu z roku 2012, kdy v Praze-Michli opilý naboural do vozu a ujel. Když Janouška jeho řidička dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla bouračku řešit. Janoušek proti ní nejdříve dvakrát popojel, když blikla zelená, ženu porazil a ujel.  

Janoušek se loni pokusil svůj případ znovu otevřít, soudu předložil posudky z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Obnovy procesu se ale nedočkal.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme