Lyže a sáňky. Lobbista Janoušek strávil předminulého silvestra místo vězení na horách v Rakousku

Údajně vážně nemocný odsouzený lobbista Roman Janoušek byl v době přerušení trestu vězení na horách v Rakousku. Napsal to v úterý server Seznam Zprávy. Janoušek si má odpykat 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem. Zatím ale strávil za mřížemi kvůli zdravotnímu stavu jen 16 měsíců. Janoušek má podle posudků v hlavě implantát a údajně musí chodit o francouzské holi. Na snímcích, které server získal, ale táhne sáně a má na sobě lyžařské vybavení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze úmyslně srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016.

Janoušek a další čtyři lidé čelí žalobě v kauze Chambon. Z pojišťoven měli vylákat 239 milionů

Číst článek

Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů.

Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Server Seznam Zprávy ale získal fotografie z přelomu let 2019 a 2020, kdy se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

Snímky ukazují rozesmátého Janouška se synem a přáteli na horách. Čas a místo pořízení snímků potvrzují podle serveru GPS informace fotografií.

Jedna fotografie byla například podle těchto informací pořízena 31. prosince 2019 u panoramatické restaurace na vrcholu hory Gaislachkogel ve výšce přes 3000 metrů nad mořem. Na snímku má Janoušek na sobě lyžařské oblečení a helmu.

Pitr a Žáček

Na snímcích je s ním také další kontroverzní a soudně trestaný podnikatel Tomáš Pitr a majitel jednoho pražského klubu Miloslav Žáček. Snímky poskytla serveru bývalá Žáčkova partnerka Sandra Pokorná.

‚Hrozí mu bezprostřední nebezpečí smrti.‘ Soud odložil Janouškův nástup do vězení kvůli koronaviru

Číst článek

„Míla mi tehdy telefonoval, že dopoledne Roman (Janoušek) s přítelkyní lyžovali a on se mezitím staral o jejich syna. Sraz si dali na vyhlídce Gaislachkogel, kde poobědvali v nějaké známé restauraci, a tam odsud mi poslali několik fotek,“ řekla Pokorná, která s Žáčkem vede několik soudních sporů, mimo jiné o opatrovnictví dítěte. Jestli Janoušek skutečně lyžoval, se nepodařilo serveru prokázat.

Na jiném snímku táhne Janoušek sáňky. Byl totiž v rodinném penzionu Feldringalm, kde je upravená sáňkařská dráha. Potvrzuje to i digitální stopa u snímku. „Pamatuju si, že mi Miloslav Žáček vyprávěl, že sáňkovali,“ doplnila Pokorná.

Obžaloba v kauze Chambon

Janouškův právník Trojan řekl, že nemá od klienta mandát cokoli říkat. Ani Žáček se k tomu nechtěl vyjadřovat. Pitr pouze potvrdil, že s Janouškem v té době byl, ale víc uvést nechtěl.

Janoušek opět neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Argumentoval i závislostí na alkoholu

Číst článek

Vrchní soud v Praze uvedl už v létě 2019, když Janoušek neúspěšně žádal o upuštění od výkonu zbytku trestu, že odsouzený lobbista žije bohatým společenským životem.

Soud při nařízeném sledování zjistil, že Janoušek chodí bez doporučeného doprovodu na plovárnu, vyjel si v tropickém horku na kole nebo navštívil galerii.

Loni byl Janoušek obžalován v další kauze. Státní zástupce podal na podnikatele a další čtyři obviněné žalobu v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon. Podle dříve zveřejněných informací jsou mezi obviněnými také Janouškův blízký spolupracovník Luboš Pašek, další podnikatel Petr Ullrich a lékařka Soňa Peková.

ČTK, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme