Janoušek žádá o přerušení trestu na rok. Soud mu rozhodnutí pošle příští týden

O roční přerušení trestu žádá Roman Janoušek odsouzený za sražení ženy v opilosti. Krajský soud v Brně jeho zdravotní stav nebude konzultovat s vězeňskými lékaři a rovnou rozhodne. Jasno by mělo být v první polovině příštího týdne, zjistil server iROZHLAS.cz. Lobbista žádá o prodloužení propustky z vězení již potřetí, soud mu trest přerušil loni v červnu, v listopadu pak povolení zůstat mimo vězení prodloužil o další rok.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek, soud | Foto: Filip Jandourek

"Žádá opět o přerušení na rok," sdělila serveru iROZHLAS.cz mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Janoušek dříve trpěl komplikacemi po operaci hlavy, které se podrobil loni. Trest měl kvůli tomu na rok přerušen do 25. listopadu.

Roman Janoušek nechce zpět do vězení. Kvůli zdraví požádal o další přerušení

Číst článek

Minulý týden však u soudu přistála žádost o další přerušení. Janoušek v rámci ní zaslal lékařskou zprávu popisující jeho aktuální zdravotní stav.

V podobných případech soud často dokument pošle vězeňským lékařům a ti na jeho základě rozhodnou, zda jsou schopni se o nemocného vězně postarat. Na základě jejich resumé pak soud o přerušení trestu rozhoduje v neveřejném zasedání.

V případě Janouška však chce soudce vynést verdikt rovnou. "Lékařskou zprávu vězeňské službě posílat nebudeme, rozhodneme v nejbližší době, předpokládám, že verdikt rozešleme v pondělí," uvedla Sigmundová.

Do vězení lobbista nastoupil v roce 2014, soud ho potrestal za nehodu z roku 2012, kdy v Praze-Michli opilý naboural do vozu a ujel. Když Janouška jeho řidička dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla bouračku řešit. Janoušek proti ní nejdříve dvakrát popojel, když blikla zelená, ženu porazil a ujel.

Lobbista se loni pokusil svůj případ znovu otevřít, soudu předložil posudky z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Obnovy procesu se ale nedočkal.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme