Spousta drobností se spojila. Měl jsem kliku, řekl řidič kamionu, který přežil pád mostu v Janově

Český řidič kamionu Martin Kučera, který minulý týden přežil pád mostu v Itálii a má tři zlomená žebra, chce co nejdřív zase řídit. Za jeho přežitím stála spousta náhod, řekl ve středu novinářům na brífink po propuštění z Thomayerovy nemocnice. Po janovském mostě jel poprvé v životě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český řidič kamionu Martin Kučera | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

Kučera jezdí s kamionem od roku 1995. Nehodu už zažil, neštěstí v Itálii ale podle něj s řízením nemělo nic společného. „Byl to zásah shůry,“ řekl.

‚Výrazně se zlepšil.‘ Zraněného českého řidiče propustili z nemocnice v Janově

Číst článek

Za svým přežitím vidí řadu náhod, byl připoutaný, měl nejnovější typ kamionu, auto dopadlo zadem. „Spousta drobností se spojila, není to jedna jediná věc, která rozhodla, měl jsem z pr***e kliku,“ řekl. Datum 14. srpna teď považuje za své druhé datum narození a Janov za své druhé rodiště. Od toho dne také přestal kouřit.

Přes most jel poprvé v životě. „Já vždycky odbočoval nahoru na Alexandrii a pak na A7, tentokrát mě navigace hnala tamtudy. Tak jsem si říkal, podívám se v Janově na přístav, na letiště,“ uvedl. Před Janovem si udělal hodinovou bezpečnostní pauzu. „Kdybych dělal jen povinných 45 minut, tak jsem projel,“ dodal.

Český řidič zůstane v nemocnici v Janově až sedm dní. Po pádu z mostu má zlomená žebra a pohmožděné plíce

Číst článek

Kamion s českým řidičem spadl před týdnem v úterý z výšky 45 metrů z Morandiho mostu na frekventované dálnici na severu Itálie poté, co se část mostu zřítila. Při neštěstí zemřelo 43 lidí. Český řidič byl propuštěn z nemocnice v italském Janově v úterý. Večer dorazil sanitkou do nemocnice v Praze, kde se podrobil dalším vyšetřením.

Zodpovědnost za pád mostu má určit vyšetřování, tragédie však způsobila v Itálii obrovskou vlnu rozhořčení, která se obrátila proti vládním úřadům i provozovateli dálnice, firmě Autostrade per l'Italia. Její představitelé ale jakoukoli vinu na neštěstí odmítli, vláda však už zahájila řízení s cílem odebrat firmě koncesi.

Italská vláda plánuje po pádu dálničního mostu v Janově zevrubné kontroly veřejných staveb po celé zemi. Kontroly se budou týkat silnic, mostů, ale i veřejných budov, jako jsou například úřady či školy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme