Při nehodě na Mělnicku skončilo auto v rybníce. Pro řidiče letěl vrtulník, nikoho dalšího potápěči nenašli

Osobní auto sjelo odpoledne do rybníka Harasov na Mělnicku. Záchranáři oživovali jednoho člověka, vrtulník ho přepravil do nemocnice v Praze. Muž ale zraněním nakonec podlehl. Potápěči ve vodě pátrali po případných dalších pasažérech, nikoho ale nenašli, uvedl to mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Janova Ves (Mělnicko) (Aktualizováno: 12:17 1. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potápěči (ilustrační foto) | Foto: Roman Půta | Zdroj: HZS Praha

Auto přitáhli na kraj rybníka náhodní svědci, kteří jeli kolem v dodávce. „Zastavili, vlezli do vody, přivázali auto provazy k dodávce a přitáhli ho ke kraji,“ uvedl Svoboda. Teprve poté dorazili na místo hasiči, kteří vyprostili řidiče a vytáhli havarované auto na břeh.

Na místě zasahovaly všechny záchranné složky včetně leteckých záchranářů a potápěčů pražských hasičů. „Prohledali jsme ohromný perimetr, a nenašli jsme vůbec nikoho,“ uvedl mluvčí. Zásah byl proto ukončen.

Kvůli úniku pohonných hmot z auta instalovali hasiči do vody speciální stěny, které brání dalšímu šíření nečistot a zároveň se používají při jejich likvidaci.

„Řidič, ročník 1953, podlehl v nemocnici svým zraněním,“ uvedla v úterý středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. Dodala, že byla nařízena soudní pitva. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme