Zimní bundy můžete dát do skříně, říká meteorolog. Bude až 21 stupňů, teplo má být i o víkendu

Po Velikonocích meteorologové slibují výrazný nárůst teplot. V pondělí ještě bude oblačno až polojasno, během dne místy až skoro jasno s teplotami 8 až 12 stupňů. V úterý by se ale mělo oteplit na některých místech až na 21 stupňů. Ve vysílání Radiožurnálu o počasí v příštích dnech mluvil meteorolog z Českého hydrometeorologického ústavu Miloš Dvořák.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mělo by se oteplit až na 21 stupňů (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Co způsobí tak náhlé výrazné oteplení, přichází po zimě hned léto?
Počasí u nás ovlivňovala tlaková níže, kolem které k nám proudil studený vzduch od severozápadu. Ta níže ustupuje směrem k severovýchodu a počasí u nás začíná ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu a kolem této tlakové výše a tlakové níže, která bude nad západní Evropou, k nám začne proudit velmi teplý vzduch od jihu. A to bude způsobovat úterní nárůst teplot.

Bude se týkat celé republiky? Nebo budou větší rozdíly?
Týká se to celé republiky, ale v Čechách bude o něco tepleji, tam se teploty dostanou přes 20 stupňů, na ostatním území to budou teploty v průměru 14-18 stupňů.

Přichází tedy definitivně jaro?
Vyvrcholení tepla přijde ve středu, kdy počítáme s teplotami přes 20 stupňů (17-21), ale zároveň od západu bude postupovat zvlněná studená fronta, která na chvíli příliv teplého vzduchu ukončí, a to během čtvrtka, kdy bude přecházet. Takže ve čtvrtek očekáváme teploty 12-16 stupňů, v pátek 9-13, ale během víkendu dojde k razantnímu oteplení a vrátí se teploty přes 20 stupňů.

Barbora Valášková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme