Jaromír Soukup oznámil založení politického hnutí. ‚Byly to fámy,‘ komentoval kandidaturu do parlamentu EU

Jaromír Soukup, který ve středu přednášel studentům mediálních studií na Metropolitní univerzitě v Praze, na dotaz iROZHLAS ohledně jeho možné kandidatury do Evropského parlamentu odpověděl, že informace, které ráno přinesl server Info.cz, byly pouhé spekulace, které mu nestálo za to vyvracet. Večer ve svém pořadu Moje zprávy nakonec informoval, že zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa, které má bojovat proti zkorumpovanému systému.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 20:35 16. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jako první jsem otevřel téma oligarchů, jak vysávají peníze. Upozornil jsem na špinavé praktiky soudců. Byl jsem první, kdo řekl premiérovi, že je potřeba zdanit nadnárodní koncerny. A byl jsem první, kdo upozornil, že bohatí bohatnou, střední třída mizí a chudí chudnou,“ předeslal v pořadu Soukup.

Nakonec oznámil, že už ho nezajímá, jak čeští politici opakují frázi „mělo by se“ a nedodržují předvolební sliby, a proto oznamuje aktivní vstup do politiky.

„Dám svoje jméno všanc. Zakládám politické hnutí, které bude hájit zájmy českého národa. Buďme vlastenci a chraňme zájmy národy,“ vyzval Soukup s tím, že jeho cílem bude prosadit hmotnou odpovědnost politiků. Dodal, že jméno strany bude List Jaromíra Soukupa.

Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, které výrazně ovlivní českou mediální, politickou i byznysovou scénu. Nenechte si ujít prohlášení, které učiní zítra ve 20:05 v pořadu Moje zprávy na TV Barrandov. Buďte u toho!
tyden.cz/rubriky/media/… prostřednictvím @Týden.cz

21:58 – 15. 01. 2019

7 20

Kandidatura do europarlamentu

Server Info.cz ve středu ráno uveřejnil článek, že podle dobře informovaných zdrojů Soukup oznámí svoji kandidaturu do Evropského parlamentu, přestože se zatím spekulovalo o jeho účasti na volbě prezidentské.

Tohle tam neřeknu, že budu kandidovat do Evropského parlamentu. Byly to fámy, které mi nestálo za to vyvracet. Já to neřeknu, já jsem svůj pořad předtáčel. Nevylučuji to, ale kandidovat byste mohl klidně i vy,“ odpověděl na dotaz redaktora iROZHLAS.cz odpoledne generální ředitel TV Barrandov (v osmé minutě videozáznamu).

Televize v úterý avizovala mimořádné vysílání, které „výrazně ovlivní českou mediální, politickou i byznysovou scénu.

Soukup se již jednou do Evropského parlamentu pokoušel dostat ve volbách v roce 2009, kdy ale Demokratická strana zelených zcela propadla.

kdo je jaromír soukup

  • Vlastní významnou mediální agenturu Médea Group a ovládá společnost Empresa Media, pod níž vedle televize Barrandov spadají také časopisy Týden, Sedmička nebo Instinkt.
  • Na obrazovce se začal pravidelně objevovat na jaře 2017 v Týdnu s prezidentem, nedlouho poté přibyl Duel Jaromíra Soukupa a později ještě další pravidelné i občas vysílané pořady, jejichž počet už překročil desítku.
  • K politice měl Soukup blízko už v minulosti, většinou však stál spíše v pozadí. Výrazněji se začal angažovat před volbami v roce 2006, kdy podporu jeho agentury získala Strana zelených (SZ). Soukup podle médií léta spolupracoval s jejich tehdejším šéfem Martinem Bursíkem.
  • V dubnu 2007 byl jmenován náměstkem ministryně školství za Zelené Dany Kuchtové (v koaliční vládě Mirka Topolánka), na starosti měl veřejné zakázky a vnější vztahy. V létě 2007 mu Kuchtová svěřila i problematické evropské fondy.
  • Jaromír Soukup se narodil 22. února 1969 v Mariánských Lázních, začátkem 90. let vystudoval pražskou právnickou fakultu. Začínal jako účetní a daňový poradce, později nastoupil do Médey, mediální agentury, která funguje jako zprostředkovatel při zadávání reklamy mezi firmami a médii.

Lukáš Řezník, Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme