Štětina odmítl kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09. ‚Asi má lepší nabídku,‘ reaguje Pospíšil

Europoslanec a místopředseda podvýboru pro bezpečnost Jaromír Štětina odmítá ve volbách v příštím roce obhajovat svou funkci na kandidátce TOP 09. Uvedl to v sobotu na svém facebookovém účtu. Kritizuje v té souvislosti předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Pospíšil jeho rozhodnutí respektuje, ale Štětinovu kritiku nepovažuje za korektní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec Jaromír Štětina odmítá ve volbách v příštím roce obhajovat svou funkci na kandidátce TOP 09. (ilustrační foto) | Foto: Yan Renelt / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Odmítám kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09 navzdory velké podpoře členů 'topky', jejích krajských i regionálních výborů a svých početných voličů,“ napsal v sobotu Štětina. Zachránit stranu by podle něj mohl mimořádný sněm.

Podle Štětiny není v lidských silách vykonávat funkci šéfa strany a europoslance. „A nese zodpovědnost za špatné výsledky v posledních obecních a senátních volbách,“ dodal ve svém statusu. Nové vedení v čele s Pospíšilem podle Štětiny způsobilo rozkol ve straně.

„Rozhodnutí pana Štětiny nekandidovat v evropských volbách za TOP 09 respektuji, pravděpodobně dostal jinou, z jeho pohledu atraktivnější nabídku. Je nutné upozornit, že pan Štětina není členem TOP 09, do strany nikdy ani přes opakované výzvy nevstoupil, proto mi nepřijde korektní jeho kritika TOP 09 s mnoha nepravdivými výroky," reagoval Pospíšil na twitteru TOP 09.

TOP 09 zatím oficiálně neoznámila, jak bude vypadat její kandidátka do Evropského parlamentu. Strana vyjednává o možné spolupráci v evropských volbách s dalšími stranami, o jednáních s TOP 09 před týdnem hovořil v rozhovoru pro ČTK šéf STAN Petr Gazdík.

Podle spekulací má o čelní post zájem i Pospíšil poté, co sice letos uspěl v komunálních volbách na kandidátce Spojených sil pro Prahu, ale nestal se pražským primátorem. Volby do Evropského parlamentu (EP) se v Česku budou konat 24. až 25. května.

Česko má v EP 21 zástupců. V roce 2014 byli ve volbách zvoleni za TOP 09 a Starosty a nezávislé čtyři poslanci - kromě Štětiny a Pospíšila ještě Luděk Niedermayer a Stanislav Polčák.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme