Věřím, že Faltýnek vyjde s čistým štítem, řekl Babiš. S místopředsedou hnutí o zásahu nemluvil

Předseda ANO a premiér Andrej Babiš řekl novinářům ve Spojených státech, kde je na státní návštěvě, že s místopředsedou hnutí ANO a předsedou poslaneckého klubu Jaroslavem Faltýnkem o čtvrtečním zásahu policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu nemluvil. Babiš dodal, že věří tomu, že Faltýnek z kauzy vyjde s čistým štítem.

Washington/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Firmu Kapsch (která provozuje mýtný systém v Česku) jsem dlouhodobě kritizoval. Už ten první tendr byl zvláštní a my jsme vysoutěžili o miliardu levnější mýto bez Kapsche, který neuspěl a dělal asi všechno pro to, aby uspěl,“ řekl Babiš médiím.

V pražském bytě Faltýnka proběhla domovní prohlídka, další policisté provedli i v jeho vile v Prostějově

Číst článek

„Já jsem přesvědčen o tom, že pan Faltýnek z toho vyjde jako v minulosti s čistým štítem,“ dodal premiér.

Tendr na mýtný systém

Sám Faltýnek novinářům k zásahu řekl, že se týká tendru na mýtný systém. Policii předal svůj telefon a počítač.

Detektivové zasahovali dopoledne ve Faltýnkově pražském bytě a odpoledne i v jeho domě v Prostějově.

„Týká se to vyšetřování kolem mýtného tendru. To je vše, víc k tomu nevím,“ řekl v Prostějově Faltýnek novinářům. „Předal jsem počítač a telefon. Žádné jiné dokumenty k tomu nemám,“ doplnil.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve čtvrtek zasahovali na několika místech v Česku, kromě Faltýnkových nemovitostí například v pražském sídle firmy Kapsch a v bytě ředitele Kapsche Karla Feixe.

Detektivové dorazili také do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně či na radnici městské části Brno-střed.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme