Jaroslav Barták plánoval z vězení tři nájemné vraždy, tvrdí policie

Lékař Jaroslav Barták, odsouzený za znásilňování svých asistentek na 14 let do vězení, si z cely údajně objednal celkem tři vraždy. Mělo jít o bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora, advokáta Oldřicha Choděru a pravoslavného kněze Eugena Freimanna. Informaci přinesl deník Právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud vynesl rozsudek v kauze lékaře Jaroslava Bartáka | Foto: Filip Jandourek

„18. listopadu mě navštívili policisté z Liberce a oznámili mi, že v ten den bude sděleno obvinění panu Bartákovi za přípravu nájemných vražd. Já jsem tuto informaci vzal jako skutečnou, reálnou,“ řekl dnes dopoledne Andor Šándor.

Přehrát

00:00 / 00:00

O obvinění z vraždy ve stádiu pokusu mluvil Jan Herget

„To, co běží v médiích, řekněme o demonstrativnějším způsobu likvidace, to znamená bodným nožem někde v MHD, odpovídá tomu, co mi policisté řekli,“ doplnil Šándor.

Celý plán vyšetřovatelé odhalili včas, a tak už prý žádné nebezpečí nehrozí. Například Andor Šándor nemá ochranku ani žádný zvláštní režim.

Jaroslav Barták je v tuto chvíli obviněn z vraždy ve stádiu pokusu a také z vydírání ve stádiu přípravy. Tak to alespoň potvrzují informace z liberecké pobočky krajského státního zastupitelství.

Čtrnáctiletý trest odnětí svobody Jaroslavu Bartákovi v červnu potvrdil odvolací soud. Po svých asistentkách požadoval Barták sex jako součást práce. Soud mu trest udělil za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak.

Debatuje se o motivech, které Bartáka k osnování zločinů mohly vést. Důvody lze zatím odvozovat jen z toho, že Barták před soudem Šándora, Choděru a Freimanna nařkl z organizace spiknutí. Chtěli ho prý dostat ze Lvího klubu, který se zaměřuje na pomoc nevidomým.

Faktem je, že v září 2009 byl Jaroslav Barták z tohoto klubu vyloučen. Důvodem bylo jeho zavrženíhodné chování, které nakonec potvrdily všechny soudní instance.

Jan Herget, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme