Bývalý kandidát na prezidenta Bašta je v nemocnici. ‚Přejeme mu hodně sil,‘ uvedl Okamura

Poslanec SPD Jaroslav Bašta je v nemocnici. Radiožurnálu to v úterý potvrdil předseda hnutí Tomio Okamura. Ve Sněmovně Bašta zasedá od roku 2021, kdy byl zvolen v Pardubickém kraji. Hnutí SPD ho zároveň loni nominovalo jako svého prezidentského kandidáta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezidentský kandidát Jaroslav Bašta

Bývalý prezidentský kandidát Jaroslav Bašta | Foto: Natalie Máchová | Zdroj: Český rozhlas

„Ve snaze o zachování klidu a maximálního soukromí pana poslance Jaroslava Bašty a jeho rodiny prosíme o respekt a zdrženlivost v souvislosti s náhlou a zákeřnou chorobou, se kterou bojuje,“ uvedl Okamura.

„Všichni našemu kamarádovi a kolegovi přejeme hodně sil a myslíme na něj,“ dodal předseda hnutí SPD.

Pětasedmdesátiletý Bašta se do prezidentských voleb dostal díky podpoře dvacítky poslanců SPD. Aby získal dostatek podpisů, musel sám sobě jako zákonodárce podepsat kandidátku. V prvním kole nakonec získal 4,45 procenta. A celkově skončil na pátém místě.

Bašta je členem zahraničního výboru a předsedou jeho podvýboru pro vnější ekonomické vztahy. Působí také ve stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Bývalý signatář Charty 77 patřil v minulosti k předním politikům sociální demokracie. Mimo jiné zasedal necelé dva roky jako ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, byl také poslancem či velvyslancem v Rusku a na Ukrajině.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme