Foldyna už dál nebude náměstkem hejtmana Ústeckého kraje. Nahradí ho radní Matouš

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna z ČSSD rezignoval na funkci. Vzdal se tak i místa člena rady. Náměstkem hejtmana se od 1. ledna příštího roku stane současný radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš z ČSSD. Informovala o tom mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Jaroslav Foldyna | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Jaroslav Foldyna zastával funkci náměstka pro komunikaci s vládou a státními orgány. Po neúspěšných říjnových komunálních volbách, ve kterých se nedostal do děčínského zastupitelstva, opustil místo předsedy děčínského okresního výboru ČSSD.

Foldyna zůstane místopředsedou ČSSD. Podpořil ho krajský výkonný výbor

Číst článek

Na krajském sjezdu sociálních demokratů nekandidoval na žádnou funkci a účastnil se ho jen jako poslanec. Místopředsedou ČSSD chce být jen do březnového sjezdu strany. Foldyna zůstává zastupitelem Ústeckého kraje, politiku prý opustit nehodlá.

Zdeněk Matouš je mimo jiné starostou Krupky, kde ČSSD komunální volby s převahou vyhrála. Jeho jméno stejně jako jméno nového ústeckého primátora Petra Nedvědického je spojeno s kauzou údajných spekulací s pozemky v Krupce.

Na volné místo v radě zastupitelé zvolili Miroslava Andrta, který se uvolněné funkce ujme také k 1. lednu. Andrt stojí v čele krajské ČSSD. Andrt se současně vzdal funkce předsedy výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova, na jeho místo zvolili členové zastupitelstva Foldynu, který bude tuto funkci vykonávat jako neuvolněný.

Ústeckému kraji vládne koalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO. Hejtmanem je druhé volební období Oldřich Bubeníček z KSČM, který už dříve naznačil, že v příštích volbách kandidovat nebude. Koalice má v 55členném zastupitelstvu 28 mandátů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme