Policisté a celníci zasahovali na desítkách míst Česka. Mají podezření na daňový únik ve výši 250 milionů

Policisté a celníci v úterý zasahovali na desítkách míst po celém Česku. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Případ dozoruje tým vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Detektivové mají podezření na daňové úniky za stovky milionů korun. Ibehej ale zatím nechtěl blíže upřesnit, co policisté vyšetřují.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 14:50 20. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daňová kobra zasahuje na desítkách míst České republiky. (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„K této věci mohu sdělit, že tým Daňové kobry čili příslušníci NCOZ a příslušníci Celní správy České republiky dnešního dne provádějí na několika desítkách míst České republiky úkony trestního řízení,“ řekl Radiožurnálu Ibehej s tím, že více informací poskytovat nebude.

Policie navrhla obžalovat 23 lidí z krácení daně za 415 milionů. Jana Kočku projedná s jinou kauzou

Číst článek

Podle zdroje Radiožurnálu se daňové úniky týkaly fakturování služeb, při kterém nebylo odvedeno DPH. Redakce měla možnost nahlédnout do jednoho z dokumentů. V něm je celková výše škody vyčíslena na 250 milionů korun.

„Pachatelé vytvořili zdání normálně fungujícího zdanitelného subjektu, který zdanitelná plnění přijímá a poskytuje, tedy zakryli fakticky uskutečněné prodeje cigaretových výrobků vietnamským obchodníkům,“ stojí mimo jiné v textu. 

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, to potvrdilo, že se jedná o trestní věci daňového charakteru. 

„Do současné doby bylo zdrženo 22 osob, žádná z nich nebyla dosud obviněna. S ohledem na rané procesní stadium věci nelze poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla státní zástupkyně Dagmar Pětníková.  

Mluvčí celní správy Martina Kaňková řekla Radiožurnálu, že na případu celníci pracovali rok a půl. 

cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme