Pochopit Zemanův svět je to nejtěžší, co přede mnou stálo, míní investigativní novinář Kmenta

Jaroslav Kmenta ví hodně o tom, jak se u nás dělá politika. Během své kariéry rozkryl řadu kauz, kromě množství reportáží napsal i několik knih a je čerstvým držitelem ceny Ferdinanda Peroutky. „Zjistil jsem ale, že pochopit svět Miloše Zemana je zatím asi to nejtěžší, co přede mnou stálo,“ řekl ve vysílání Českého rozhlasu Plus.

Osobnost Plus Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor

Kmenta na začátku rozhovoru hodnotil právě skončené eurovolby. Premiér Andrej Babiš je podle něj ve skutečnosti prohrál. „Výsledek je ten, že ANO sice vyhrálo, ale vládní koalice v podstatě prohrála.“

„Myslím si, že by pro něj měl být úspěch, kdyby získal 30 až 40 procent. Musí být celkově nešťastný, že investuje stamiliony korun do toho, aby v politickém světě dosedl na piedestal, kde bude mít největší vliv a moc, ale neustále jde v podstatě dolů,“ komentuje Kmenta.

Výsledky letošních eurovoleb tak prý pro Babiše mohou být začátkem uvažování o tom, že jednou v politice skončí. 

Novinář ale upozorňuje, že dlouhodobým horizontem stávajícího premiéra může být touha stanout na postu prezidenta České republiky.

Nová kniha

Kmenta prozradil, že se aktuálně zabývá osobností současného prezidenta Miloše Zemana. Kniha, kterou by rád napsal, nemá být životopisem, ale průnikem do mysli hlavy státu a pokusem pochopit výrazného českého politika jako osobnost.

„Zjistil jsem ale, že pochopit svět Miloše Zemana je zatím asi to nejtěžší, co přede mnou stálo... Jemu nemůžete rozumět. Myslím, že nedokáže rozumět ani sám sobě,“ shrnuje.

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí s Jaroslavem Kmentou. Novinář mimo jiné promluvil o své práci pro magazín Reportér, dozvíte se, jestli má sloní paměť, nebo co možná plánuje premiér Andrej Babiš.

Barbora Tachecí, marz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme