BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Nový předseda Senátu Kubera: Být státník je trochu role. Nacvičil jsem si to, když jsem hrál Beneše

Jaroslav Kubera (ODS) byl zvolen předsedou Senátu ve druhém kole 46 hlasy. Porazil tak Václava Hampla (KDU-ČSL). „Přerod z politika ve státníka není jednoduchý. Je to tak trošku role. Já si to nacvičil ve filmu Toman, kde jsem hrál prezidenta Beneše,“ uvedl Kubera ke své nové funkci.

Praha (Aktualizováno: 14:48 14. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jediný a hlavní úkol, který jsem si dal, aby Senát zaujal na politické scéně místo, které mu patří a které mu dosud úplně nepatřilo,“ řekl Kubera novinářům. Zmínil tři hlavní priority, které si jako nový předseda stanovil. „Základ je komunikace s ostatními ústavními činiteli,“ řekl jednasedmdesátiletý politik. Další je komunikace s médii a výjezdy za jednotlivými senátory do jejich volebních obvodů.

Na tiskové konferenci mu ke zvolení pogratuloval i předseda občanských demokratů Petr Fiala a Miloš Vystrčil, předseda senátorského klubu ODS.

Kubera dodal, že jako státní musí být trochu extrovert. „Jinak by nemohl existovat v tomto vlčím světě médií, internetu, twitteru a facebooku. Jsem hrdý, že se mi podařilo vyhrát bez twitteru a facebooku,“ dodal bývalý dlouholetý primátor Teplic a zmínil kontaktní kampaň, kterou vedl.

„Mezinárodní situace není úplně dobrá. Začíná se to tak trošku obracet, že menšiny začínají ovládat většiny. A to není o ochraně menšin. Ale ochrana menšin není bezbřehá. Není bezbřehá,“ zdůraznil Kubera. Jak ale dodal, označil sám sebe za komunikativního. „Nepovažuji média za žumpu,“ řekl.

Novým předsedou Senátu byl zvolen JAROSLAV KUBERA. Gratulujeme!

12:31 – 14. 11. 2018

21 205

Jaroslav Kubera zvítězil ve druhém kole, když získal 46 hlasů. Porazil tak Václava Hampla (KDU-ČSL). Kubera byl místopředsedou Senátu a dlouholetým primátorem Teplic, v jejichž čele stál od roku 1994.

och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme