Jaroslav Tvrdík dál dělá práci poslance

Otazníky nad tím, zda se Jaroslav Tvrdík skutečně vzdá poslaneckého mandátu, trvají. Bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík se i přesto, že při své rezignaci na post ministra ohlásil, že na čas úplně odejde z politiky, normálně účastnil zahájení červnové schůze Sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík | Foto: Úřad vlády ČR

S novináři se ale odmítl o čemkoli bavit. Zprávy o tom, že by se Tvrdík chystal vzdát poslaneckého mandátu, nemá ani šéf klubu sociálně demokratických poslanců Petr Ibl: "Myslím si osobně, že Tvrdík něco řekl a později, když měl klidnou hlavu a chladný rozum, tak usoudil, že možná přestřelil, akorát nevěděl, jak z toho. A teď to vypadá, že zůstane," poznamenal Ibl.

Tvrdík v květnu oznámil, že odchází z vlády, protože nesouhlasí se škrty v armádním rozpočtu. O den později po schůzce s premiérem Špidlou svoji demisi stáhl. Za pár hodin si to však rozmyslel a oznámil, že na vládní křeslo rezignuje, složí poslanecký mandát a odejde z vrcholné politiky.

Ve sněmovně měl Tvrdíka nahradit bývalý mnohaletý poslanec Zdeněk Jičínský. Pokud by odmítl, měla být na řadě exposlankyně Jana Volfová.

Řadový poslanec bez funkcí ve sněmovních orgánech má nárok na měsíční plat 46 500 korun.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme